Paramedical Staff

Paramedical Staff

S.No. Employee's Name Designation Department
1 Mohammad Hanif Biochemestry Technician
2 Praveen Choubisa Biochemestry Technician
3 Deepak Salvi Biochemestry Technician
4 Amit vijay Loel Central Lab Technician
5 Sailesh kumar Nayak Haematology Technician
6 Seema Choubisa Haematology Technician
7 Lokesh Gameti Haematology Technician
8 Kaman Dhobi Microbiology Technician
9 Priyanka Microbiology Technician
10 Lalit Meena Serology Technician
11 Soniya Meghwal Serology Technician
12 Khushbu Goswami Serology Technician
13 Gopi Lal Khichi Central Lab Technician
14 Piyush Mathur Cytopathology Technician
15 Lokesh gameti Sample Collection Technician
16 Priyanka Maloo Central Lab Technician
17 Narayan Meghwal Sample Collection Lab Assistant
18 Diksha Chaturvedi Sample Collection Lab Assistant
19 Vyom Bunkar Biochemestry Computer Operator
20 Sunder Lal Bhat Haematology Computer Operator
21 Raghuveer Singh Rathore Microbiology Technician
22 Shiv Prakash Microbiology Computer Operator
23 Jeevan Bhat Serology Computer Operator
24 Reetu Goswami Serology Technician
25 Yogesh Sahu Histopathology Computer Operator
26 Ram Pyari Biochemestry Technician
27 Prem Meghwal Hematology Lab Assistant
28 Jeevan La Bhat Biochemestry Lab Assistant
29 Manisha Rawal Biochemestry Technician
30 Bhupendra Microbiology Lab Assistant
31 Ranjana Mali Microbiology Technician
32 Kirti Sharma Serology Computer Operator
33 Sanjay Kumhar Sample Collection Receptionist
34 Chandra Singh Thalal Biochemistry Computer Operator
35 Sachin Prajapat Central Lab Computer Operator
36 Lovelish Kumar Dixit ENT Speech Therapist
37 Darshan Suthar Bio Medical Engineer
38 Sunita Chavda Bio Medical Engineer
39 Ganesh lal Dangi Bio Medical Assistant
40 Shibu T.L. Radiology Radiographer
41 Sohel Khan Radiology Radiographer
42 Pankaj Sharma Radiology Radiographer
43 Bhawani Singh Meena Radiology Radiographer
44 Mohd. Hanif Radiology Radiographer
45 Arun Dagdi Radiology CT Scan Technician
46 Bijith Diwakar MRI Technician MRI Technician
47 Vinod Kumar Medicine Technician - TMT /Cardio.
48 Kanta Meghwal Radiology Computer Operator
49 Suman Parmar Radiology Report Typist
50 Kaynat Bano Radiology Computer Operator
51 Sita Ram Radiology Report Typist -C.T./ M.R.I
52 Govind Tank Radiology Computer Operator
53 Damayanti Paliwal Library Librarian
54 B.R. Dwivedi Library Dy. Librarian
55 Ajit Kumar Jain Library Documentalist
56 Prakash Dave Library Cataloguer
57 Chetna vaishnav Library Library Assistant
58 Sumer Singh Library Library Assistant
59 Akber Ali Library Daftaries
60 Laxman Lal Library Peon
61 Michal Paul Pharmacy Supervisor
62 Mukesh Dhakar Pharmacy Pharmasist
63 K.K. Bhatnagar Pharmacy Pharmasist
64 Neelam Vaishnav Pharmacy Pharmasist
65 Sanjay Singh Pharmacy Pharmasist
66 Jameela Hussain Pharmacy Pharmasist
67 Chetan Purbia Pharmacy Computer Operator/ Assistant
68 Divya chouhan Pharmacy Computer Operator
69 Rakesh Bapna Pharmacy Helper
70 Fateh Lal Rao Pharmacy Helper
71 Sandeep Porwal Pharmacy Helper
72 Rajat Tandon Pharmacy Helper
73 Vinod Kumar Vaishnav Pharmacy Helper
74 Suresh Kumar Pharmacy Helper
75 Bansi Pharmacy Peon
76 Rakesh Meghwal Pharmacy Peon
77 Mohmmad Iqbal Laundary Supervisor
78 Prem Kumar Dashora Laundary Helper Laundary
79 Narayan Meena Laundary Helper Laundary
80 Yamini Sharma Dietitian Dietitian
81 Mohan Lal Meena Laundary Helper Laundary
82 Raju Meena Laundary Helper Laundary
83 Pawan Sharma Gas Plant Incharge - Gas Plant
84 Tulsi Ram Meena Laundary Helper Laundary
85 Naresh Kumar Laundary Helper Laundary
86 Usha Suthar Dietitian Computer Operator
87 Durgesh Meena Laundary Helper Laundary
88 Richpal Singh Gas Plant Helper - Gas Plant
89 Mahendra Meena Laundary Helper Laundary
90 Ganesh Meena Laundary Helper Laundary
91 Hitesh Paliwal Dietitian Assistant Dietitian
92 Jitendra Sharma Medical Record Department Medical Record Officer
93 Komal Dashora Medical Record Department MRD Incharge
94 Dr. K.A. Varghese Medical Record Department Statistician
95 Neha Arora Medical Record Department Coding clerk
96 Sheetal Jain Medical Record Department Coding clerk
97 Prem Lal Medical Record Department Record Clerk
98 Sanju Chauhan Medical Record Department Record Clerk
99 Deepika Shankla Medical Record Department Record Clerk
100 Ritu raj singh Tanwar Medical Record Department Record Clerk
101 Yakshit Medical Record Department Stenotypist
102 Lalita Dangi Medical Record Department Computer Operator
103 Prakash Kumar Sharma Medical Record Department Daftaries
104 Udai lal Meena Medical Record Department Peon
105 Bheru lal CSSD Technician
106 Chandra Prakash Khatik CSSD Technician
107 Inder lal Meena CSSD Assistant
108 Prem shankar Meena CSSD Assistant
109 Bhavan Singh Rathore Dialysis Technician
110 Devendra Singh Dialysis Technician
111 Neelam Tandon Forensic Med. Computer Operator
112 Priyanka Bamniya Medicine ECG Technician
113 Hemlata Meghwal Medicine Computer Operator
114 Yogesh Lohar Medicine Computer Operator
115 Reeta Gaur Ophthalmology Technician
116 Ritu Gaur Ophthalmology Technician
117 Shubham Sharma Ophthalmology Technician
118 Rubeena Bano Pharmacology Computer Operator
119 Rashmi Mathur Physiology Computer Operator
120 Mamta Lohar Physiology Technician
121 Mukesh Kumar Blood Bank Inchareg - Technician
122 Tejpal Singh Chouhan Blood Bank Technician
123 Abdul Julfikar Blood Bank Technician
124 Akash Blood Bank Technician
125 Ganesh Lal Blood Bank Computer Operator
126 Sanjay Kumar Blood Bank Computer Operator
127 Bhupendra Kumar Maloo Community Medicine Social Worker
128 Yashwant Menaria Community Medicine Computer Operator
129 Rakesh paliwal Admin Physical Instructor
130 Sahil Ali Admin Physical Instructor
131 Prakash Adiwal Anatomy Diss. Hall Attendent
132 Shankar Lal Anatomy Diss. Hall Attendent
133 Tara Harijan Anatomy Diss. Hall Attendent
134 Om Prakash Meena Anatomy Computer Operator
135 Tarachand Salvi Community Medicine Social Worker
136 Anuradha Bhatt Biochemistry Computer Operator
137 Jeevan Lal Biochemestry Lab Assistant
138 Kushal Kumar Sen Electric Electrical Engineer
139 Onkar Mali Electric Sr. Technician ( Electrical)
140 Dhanraj Lohar Electric Jr. Technician
141 Rakesh Meena Electric Carpenter
142 Gajraj Singh Central Store - Incharge Store Keeping
143 Pushkar Nagda Central Store Computer Operator
144 Nilesh Nagda Central Store Computer Operator
145 Shakti Singh Central Store Helper
146 Ratan Lal Central Store Helper
147 Bhupesh Bio Medical Waste Supervisor
148 Lokesh lohar Bio Medical Waste Supervisor
149 Dilip Bhatt Peditrics Child Psychologist MSW
150 Chandra prakash regar Orthopedics Technician
151 Jitendra Chouhan Orthopedics Computer Operator
152 Rahul Sharma Ophthalmology Computer Operator
153 Rakesh purbia Physiology Lab Attendent
154 Hemendra Singh Gaur Front Office Incharge
155 Preeti Gaur Front Office Sr. Executive
156 Prakash Dangi Front Office Executive
157 Tanvi Rathore Front Office Executive
158 Bharat Bhatt Front Office Executive
159 Asim khan Front Office Executive
160 Kirti Dave Front Office Executive
161 Ravina Sharma Front Office Executive
162 Khayali Lal Meena Front Office Executive
163 Pankaj Paliwal Front Office Executive
164 Rajendra Goyal Information Technology Manager
165 Prashant Soni Information Technology Assistant Manager
166 Vikram Singh Information Technology Executive
167 Shahrukh Khan Information Technology Executive
168 Deepesh Joshi Information Technology Executive
169 Bhagwat Singh Information Technology Executive
170 Bhanwar Lal Pushkarna Information Technology Telephone Operator
171 Sita Ram Bagariya Security Chief Security Officer
172 Sudhanshu Choudhary OT Technician
173 Mohan Meghwal OT OT Helper
174 Santosh Sukhwal OT OT Helper
175 Hemraj Parihar OT OT Helper
176 Yogendra Khatik OT OT Helper